Audi DPF FAP C-trocnik
BMW DPF FAP C-trocnik
Mercedes-benz DPF FAP C-trocnik
Opel DPF FAP C-trocnik
Skoda DPF FAP C-trocnik
Volvo DPF FAP C-trocnik
Volkswagen DPF FAP C-trocnik

Jak to robimy

Jak usunąć filtr cząstek stałych DPF/FAP ?

Emulator stosuje się tylko wtedy, gdy programowe usunięcie DPF nie jest możliwe, np. : nie jest możliwe programowanie ECU – dotyczy to najczęściej sterowników typu Denso. 

Emulatory mają jedna wadę - nawet, jeśli działają w sposób wzorcowy (jak gdyby zamontowano nowy filtr), to, np. uszkodzenie turbiny lub zaworu EGR może spowodować awaryjne uruchomienie regeneracji.  Zaletą emulatorów jest to, że po ewentualnym reprogu (wgraniu nowego programu/aktualizacji) nadal system będzie działać poprawnie.

Co wybrać, Emulator czy Program?

Są auta, które nigdy nie będą działać poprawnie na emulatorze. Regeneracja potrafi być tak intensywna, ze wygląda to dosłownie jak w aucie z uszkodzoną turbiną, gdzie silnik spala zassany olej silnikowy. Przykład: pojazdy z silnikiem 1,3 MJ Magneti Marelli.
Emulator jest bardzo przydatny, kiedy np. naniesione zmiany w programie nie są wystarczające, a wymagane jest, aby czujnik różnicy ciśnień jak i czujniki temperaturowe działały poprawnie. Przykład: pojazdy z silnikiem 2,7 Hdi-PSA, Jaguar.
Nie polecam też montowania emulatora z metrowymi kablami lub dodatkowymi złączami. Ktoś kiedyś napisał na forum, że zapaliła się instalacja w samochodzie od emulatora DPF. Sprostowanie - może to mieć miejsce, ale nie z powodu emulatora, ale tych długich przewodów, które wiszą i przecierają się powodując zwarcia.
My montujemy emulatory blisko sterownika silnika, a przewody mają max 20-30cm i są lutowane.

W jakim warsztacie usuwać DPF?
- W takim, gdzie mają fachową wiedzę i sprzęt diagnostyczny (najlepiej "serwisówki").

Czy zaoszczędzić trochę i regenerować filtr w firmie, która proponuje przepłukanie filtra płynem?
- Według mnie nie ma to sensu, a kosztuje 500-1000zl. Jeśli już, to wymiana na inny lub nowy wkład - mamy to w ofercie.

Czy usunięcie filtra z wydechu może być niewłaściwie wykonane?
- Tak, są samochody, w których trzeba dodatkowo zamontować katalizator lub specjalne przegrody wygłuszające. Gwarantuje to poprawne działanie turbiny i cichą pracę.

Czy wadliwe działanie lub jazda tylko w ruchu miejskim może powodować rozrzedzanie oleju silnikowego?
- Tak. Szczególnie, jeśli regeneracje występują zbyt często. Dlatego najlepiej stosować olej zalecany przez producenta.


cdn. 
 

Rzetelna Firma Tani wynajem aut Warszawa skup aut tczew koparki kołowe unital.com.pl zlewozmywaki granitowe filtry oleju serwis klimatyzacji sromek nowy sącz